Довідки: (050) 305-47-25
Дизайн без назви (2)

Хто і навіщо замовляє аудит?


В даний час багато юридичних осіб вдаються до допомоги аудиторів. У перекладі з англійської аудитор означає «ревізор». Але це не грізний перевіряючий, якого бояться як гоголівського персонажа однойменної комедії. Скоріше це помічник, який за певну оплату допоможе привести в порядок справи компанії, підготуватися до будь-яких перевірок і ревізій.

Дизайн без назви (2)

Аудитом називають послуги, що складаються з оцінки фінансової звітності фірми з урахуванням достовірності інформації і можливостей фірми у сфері бізнесу. Насамперед, аудит передбачає перевірку бухгалтерської звітності та обліку, первинних документів та іншої інформації про фінансово — господарської діяльность замовника. Метою аудиту є визначення достовірності звітності та обліку, а також повноти та відповідності чинному національному законодавству та встановленим нормативам.

Аудитом фінансової звітності (фінансовим аудитом) є незалежна перевірка бухгалтерського обліку, яка полягає у визначенні правильності його ведення.

Фінансовий аудит застосовується в декількох випадках.
По-перше, може бути замовлена поверхнева перевірка роботи, в ході якої перевіряється компетентність штатних працівників — бухгалтерів в частині правильності ведення бухгалтерського обліку.
По-друге, проведення фінансового аудиту можна замовити при зміні директора компанії, фінансового директора або головного бухгалтера. Від цих людей залежить життєздатність компанії. Не секрет, що через некомпетентність, корисливих незаконних діянь або бажання помститися після «побитих горщиків» у відносинах з засновниками перші особи компанії здатні загубити всю справу. Незалежний аудитор допоможе уникнути неприємних несподіванок.
По-третє, незалежні фахівці, які надають бухгалтерські послуги, можуть перевірити звітність перед її подачею в управління статистики або податкову інспекцію.

За підсумками фінансового аудиту замовник отримує аудиторський висновок, в якому аудитор робить підсумок про достовірність бухгалтерської звітності і дає рекомендації щодо усунення допущених помилок.