Довідки: (050) 305-47-25

Рада схвалила перехід аудиторської діяльності та звітності на стандарти ЄС


За відповідний законопроект проголосували 229 нардепів

Верховна Рада України схвалила перехід аудиторської діяльності та звітності на стандарти Євросоюзу. За відповідний законопроект проголосували 229 нардепів, повідомляє прес-служба Ради.

Так, Рада прийняла законопроект №6016-д “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність”, яким визначено правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні та врегульовано відносини, що виникають при її здійсненні. “Законом приведено норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством Європейського Союзу, уточнено механізм фінансування органу суспільного нагляду, Аудиторської палати та змінної складової”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, відповідним законом приведено у відповідність інші закони щодо визначення вимог до суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності, зокрема обов’язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належать державі, політичних партій.

Вказаний закон набирає чинності з 1 січня 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім підпункту щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, який набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цим законом. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 16 листопада Рада у першому читанні схвалила законопроект щодо приведення аудиторської діяльності і звітності до стандартів ЄС.

https://www.rbc.ua/…/rada-odobrila-perehod-auditorskoy-deya…